STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION Raportet televizive Video Regjistrimi i Koncertit Prodhimi i video intervistave


Faqja e pare Gama jonë e ofertave Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, STUTTGART VIDEOPRODUKTION është partneri juaj. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. STUTTGART VIDEOPRODUKTION tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Nga rezultatet tona të shumta nga mbi 20 vjet prodhim video
Raport televiziv mbi pritjen e 17-të të Vitit të Ri të administratorit të rrethit të distriktit Burgenland Götz Ulrich me një listë të shquar të ftuarve, duke përfshirë Siegmar Gabriel dhe gjigantët e biznesit si Sieghard Burggraf nga Burggraf-Metallbau.

Në pritjen e Vitit të Ri të distriktit Burgenland, fokusi nuk ishte vetëm ... »
Një raport televiziv raporton për shfaqjen e suksesshme të "Tom Soyer dhe Huckleberry Finn" nga Teatri Naumburg në auditorin e shkollës Salztor. Fëmijët nga projekti i edukimit teatror u shfaqën si aktorë dhe kënaqën publikun. Në një intervistë, regjisorja dhe skenografja Katja Preuss flet për mënyrën se si lindi produksioni dhe sfidat e punës me aktorët e rinj.

Një raport televiziv raporton për shfaqjen e "Tom Sawyer dhe Huckleberry Finn" ... »
Mendimet e tifozëve dhe lojtarëve për ndeshjen e hendbollit midis HC Burgenland dhe HC Rödertal II: reagime dhe reagime pas ndeshjes

Oberliga e hendbollit: HC Burgenland dhe HC Rödertal II ofrojnë një ... »
Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim me Saruj / Bilbo Calvez - Zëri i qytetarëve të Burgenlandkreis

Bilbo Calvez / Saruj - Imagjinoni që nuk ka më para! - Intervistë dhe lexim - ... »
Koncert unplugged nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e kështjellës në Goseck

Video incizim i koncertit unplugged nga dyshja muzikore RoCoco në kishën e ...»
Të gjithë vendosin vetë - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Të gjithë vendosin vetë - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
Shoqëruesi i shkollës - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Shoqëruesi i shkollës - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Nga futbolli i Gau-League në ligën e GDR: Oliver Tille në një intervistë video rreth historisë së futbollit të Zeitz dhe zonës përreth

Zeitz në ethet e futbollit: Në një intervistë video, Oliver Tille flet ... »
Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Vaksinimi i detyrueshëm për zonat mjekësore - Një banor i ...»
Raport televiziv: Intervistë me Danilo Heber: Objekte të reja parkimi miqësore me mjedisin në Weißenfels

Raport televiziv: Mbrojtja e klimës në Niemöllerplatz: fillon projekti i ... »
Stafilokokët, enterokokët dhe bashkë.: Specialistët japin informacion rreth mikrobeve rezistente në ditën e higjienës në zyrën e rrethit të Burgenland

Shëndeti vjen i pari: raporti televiziv për ditën e higjienës në ... »
Maturantët e shkollës së mesme Drei Türme në Hohenmölsen mbjellin një pemë (një elm të artë) si përkujtim. Drejtori Frank Keck shoqëron ceremoninë. Klasa përfundimtare 10a e vitit 2021.

Nxënësit e shkollës së mesme Drei Türme në Hohenmölsen ...»STUTTGART VIDEOPRODUKTION në gjuhën tuaj
norsk · norwegian · norveççe
malti · maltese · wong malta
日本 · japanese · tiếng nhật
українська · ukrainian · украјински
eesti keel · estonian · استونیایی
čeština · czech · tjekkisk
íslenskur · icelandic · isländska
tiếng việt · vietnamese · вијетнамски
gaeilge · irish · İrlandalı
basa jawa · javanese · javaneză
español · spanish · ესპანური
magyar · hungarian · húngaro
français · french · french
беларускі · belarusian · hviderussisk
slovenščina · slovenian · 슬로베니아
македонски · macedonian · मेसीडोनियन
Русский · russian · ruso
polski · polish · polish
português · portuguese · পর্তুগীজ
italiano · italian · ιταλικός
عربي · arabic · arābu
ქართული · georgian · georgisch
한국인 · korean · korea
english · anglais · engelsk
shqiptare · albanian · albānis
slovenský · slovak · slovak
bosanski · bosnian · боснийский
فارسی فارسی · persian farsia · perzisch farsia
বাংলা · bengali · bengalski
svenska · swedish · tiếng thụy Điển
bahasa indonesia · indonesian · индонезиялық
latviski · latvian · lettneska
հայերեն · armenian · armênio
हिन्दी · hindi · hindi
Српски · serbian · serbiska
Ελληνικά · greek · اليونانية
bugarski · bulgarian · बल्गेरियाई
deutsch · german · ألماني
română · romanian · rumın
azərbaycan · azerbaijani · azerbaijano
dansk · danish · დანიური
nederlands · dutch · nederlandsk
türk · turkish · turco
suid afrikaans · south african · sydafrikanska
עִברִית · hebrew · ებრაული
қазақ · kazakh · kazašský
suomalainen · finnish · finščina
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgs
Монгол · mongolian · mongolesch
中国人 · chinese · kinesiska
lietuvių · lithuanian · litouws
hrvatski · croatian · hrvatski


Révision Charlotte Thin - 2023.09.30 - 13:35:12