STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION producent mediatik krijues i filmave video prerje


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e mëparshme Kontaktoni

Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

STUTTGART VIDEOPRODUKTION ju ofron regjistrimin dhe prodhimin e videove me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është redaktuar në kompjuterë me performancë të lartë duke përdorur softuer profesional. STUTTGART VIDEOPRODUKTION ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Ky aktivitet çoi në një larmi të gjerë vendesh për një larmi temash. Këto përfshinin lajme dhe informacione aktuale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll, ngjarje sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të detyrës, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, ngjarje diskutimi dhe tryeza të rrumbullakëta. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Prodhim i vogël i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet nga mbi 20 vjet
Shoqëruesi i shkollës - Një letër nga një qytetar i distriktit Burgenland

Shoqëruesi i shkollës - zëri i qytetarëve të distriktit ... »
1. FC Zeitz ka ambicie promovimi - Hajo Bartlau dhe Uwe Kraneis ofrojnë njohuri për planet dhe perspektivat e tyre.

Hajo Bartlau dhe Uwe Kraneis për të ardhmen e 1. FC Zeitz - promovimi në ... »
Duhet të biem shumë më thellë! – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Duhet të biem shumë më thellë! - Një banor i rrethit ... »
Festivali Mendl - Martin Luther, Bertolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit

Festivali Mendl në Zeitz - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e ... »
Raport televiziv mbi restaurimin e gjerë të dritareve historike me njolla në Katedralen e Naumburgut, me një intervistë me Dr. Holger Kunde (Dhuruesit e Bashkuar të Katedrales së Merseburgut dhe Naumburgut dhe Manastirit kolegjial ​​të Zeitz), Sarah Jarron (Menaxheri i Punëtorisë së Restauruesit Kryesor të MA York ACR ICON) dhe Ivo Rauch (Menaxheri i Projektit), të cilët ofrojnë njohuri për punën komplekse të restauruesve.

Një raport televiziv mbi restaurimin magjepsës të dritareve me njolla në ... »
Mjeku - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Mjeku - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »
Kalaja Droyßig në rrethin Burgenland do të rinovohet me aplikimin e financimit të komunës Droyßig-Zeitzer Forst me 15 milionë euro për ta përdorur atë si seli administrative.

Në një intervistë, Uwe Kraneis shpjegon se Verbandsgemeinde e ... »
Bëhuni i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Bisedë me Ronald Knoll - Zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Ronald Knoll - Bëhu i paqeverisshëm! Bëhuni më të pavarur! - Zëri i ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION edhe në gjuhë të tjera
italiano ⟩ italian ⟩ italian
português ⟩ portuguese ⟩ portugais
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slowenisch
suomalainen ⟩ finnish ⟩ финский
shqiptare ⟩ albanian ⟩ アルバニア語
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbaidjan
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ Люксембург
deutsch ⟩ german ⟩ alman
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ basa ibrani
日本 ⟩ japanese ⟩ জাপানিজ
українська ⟩ ukrainian ⟩ यूक्रेनी
svenska ⟩ swedish ⟩ շվեդ
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islantilainen
Монгол ⟩ mongolian ⟩ monqol
中国人 ⟩ chinese ⟩ kinesisk
türk ⟩ turkish ⟩ török
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indoneesia
nederlands ⟩ dutch ⟩ hollannin kieli
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
한국인 ⟩ korean ⟩ קוריאנית
gaeilge ⟩ irish ⟩ orang irlandia
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ perzská farsia
malti ⟩ maltese ⟩ Мальтийский
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnamesisk
hrvatski ⟩ croatian ⟩ kroatialainen
беларускі ⟩ belarusian ⟩ fehérorosz
македонски ⟩ macedonian ⟩ македонский
norsk ⟩ norwegian ⟩ नार्वेजियन
español ⟩ spanish ⟩ španski
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ litvanski
Русский ⟩ russian ⟩ ruski
latviski ⟩ latvian ⟩ lotyšský
basa jawa ⟩ javanese ⟩ جاوه ای
română ⟩ romanian ⟩ rumunski
عربي ⟩ arabic ⟩ Араб
magyar ⟩ hungarian ⟩ венгр
dansk ⟩ danish ⟩ danščina
slovenský ⟩ slovak ⟩ словацкий
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ ბერძენი
ქართული ⟩ georgian ⟩ জর্জিয়ান
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estonski
français ⟩ french ⟩ perancis
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ jihoafričan
বাংলা ⟩ bengali ⟩ Бенгал
polski ⟩ polish ⟩ polirati
english ⟩ anglais ⟩ engels
հայերեն ⟩ armenian ⟩ örmény
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bolqar
bosanski ⟩ bosnian ⟩ босански
čeština ⟩ czech ⟩ чех
Српски ⟩ serbian ⟩ セルビア語


Opdateret af Dipak San - 2023.12.03 - 11:16:45