STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION producent i filmit me imazhe regjisor dokumentarësh Prodhimi video i raporteve televizive


Faqja e pare Gama e ofertave Pasqyrë e kostos Pasqyrë e projektit Na kontaktoni

Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

STUTTGART VIDEOPRODUKTION është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, STUTTGART VIDEOPRODUKTION mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për televizion dhe internet

Nëpërmjet një aktiviteti shumëvjeçar, ne kemi edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojës sonë të gjerë, ne mund të prodhojmë raporte televizive dhe raporte video për ju pothuajse për çdo temë.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

STUTTGART VIDEOPRODUKTION është gjithashtu partneri juaj për CD, DVD dhe disqe Blu-ray në sasi të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Burgenlandkreis po lëviz - reportazh televiziv mbi qytetin e 26-të të Zeitz-it të drejtuar në parkun e kështjellës së Moritzburg Zeitz me Dietmar Voigt.

Intervistë me kryetarin e parë të SG Chemie Zeitz - Dietmar Voigt për ...»
dr mjekësor Andreas Hellweger: Prapa skenave të kirurgjisë së traumës dhe ortopedisë. Në këtë reportazh televiziv, Dr. mjekësor Andreas Hellweger e shoqëron ndërsa punon në prapaskenë në kirurgjinë e traumës dhe ortopedinë në Asklepiosklinik Weißenfels. Pjesa 2

Një ditë në klinikën Asklepios në Weißenfels me kryemjekun Dr. ... »
"Mbrojtja nga zhurma në A9 në Zorbau: Takimi i qytetarëve me Peter Lotze dhe Uwe Weiß informon qytetarët"

"Takim publik në Zorbau: Diskutime dhe informacion mbi mbrojtjen nga zhurma në ... »
Teatri Naumburg: fokusi në lojën në ansambël. Ky raport i shkurtër televiziv fokusohet në luajtjen e ansamblit në Teatrin Naumburg.

Intervistë me Stefan Neugebauer, Drejtor Artistik i Teatrit Naumburg. Ky raport i ... »
Raport televiziv për çmimin e sportistëve në bashkinë e Zeitz, ku atletët e suksesshëm mund të nënshkruanin librin e qytetit. Intervistat me Ulf Krause, Maria Franke dhe Jaschar Salmanow dhe atletë të tjerë, Burgenlandkreis.

Atletët nderohen në bashkinë e Zeitz - raport televiziv mbi festën ... »
Raport televiziv: Olaf Scholz diskuton tranzicionin e energjisë dhe heqjen e qymyrit në distriktin Burgenland me të trajnuarit

intervistë me dr Kai Steinbach: Si po formëson MIBRAG heqjen e qymyrit dhe ... »
Stërvitje futbolli për fëmijë: SV Blau Weiß Muschwitz Zorbau Göthewitz organizon kampe stërvitore për fëmijë

Futboll, kamp trajnimi për fëmijë, turne për fëmijë dhe ... »
Raport televiziv në lidhje me emërimin e kandidatëve të rinj për sekretar distrikti në distriktin Burgenland nga administratori i distriktit Götz Ulrich - fillimi i kursit dyvjeçar të trajnimit për një karrierë në shërbimin civil. Intervistë me Nadine Weeg.

Burgenlandkreis: Kandidatët e rinj të sekretarit të qarkut emërohen dhe ...»
Përjetoni historinë nga afër - Kalaja Goseck në rrethin Burgenland. Robert Weinkauf në një intervistë me video për historinë e kështjellës, nga kalaja në kishë e deri te pamja e sotme. Saale, Adalbert von Hamburg-Bremen dhe Bernhard von Pölnitz luajnë një rol të rëndësishëm.

Kalaja Goseck - një perlë historike në Saksoni-Anhalt. Në ... »
Oliver Peter Kahn, Andreas Michaelmann dhe Armin Müller në bisedë për qendrën e re stërvitore të hendbollit në Naumburg.

Intervistë me të ftuarit e nderit në hapjen e qendrës stërvitore ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION pothuajse kudo në botë
italiano ⟩ italian ⟩ italia
қазақ ⟩ kazakh ⟩ ყაზახური
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ азербејџански
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bułgarski
gaeilge ⟩ irish ⟩ ирски
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finlandese
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ հինդի
Русский ⟩ russian ⟩ রাশিয়ান
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ исландски
deutsch ⟩ german ⟩ němec
english ⟩ anglais ⟩ 英语
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ südafrikanisch
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slovēņu
hrvatski ⟩ croatian ⟩ ხორვატული
malti ⟩ maltese ⟩ मोलतिज़
беларускі ⟩ belarusian ⟩ baltkrievu
عربي ⟩ arabic ⟩ 아라비아 말
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedon
čeština ⟩ czech ⟩ češki
eesti keel ⟩ estonian ⟩ ესტონური
中国人 ⟩ chinese ⟩ chinese
română ⟩ romanian ⟩ román
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ wietnamski
português ⟩ portuguese ⟩ portugisisk
ქართული ⟩ georgian ⟩ грузин
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ farsça farsça
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ greco
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ lithuania
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonezijski
日本 ⟩ japanese ⟩ japans
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ לוקסמבורג
українська ⟩ ukrainian ⟩ უკრაინული
bosanski ⟩ bosnian ⟩ босански
nederlands ⟩ dutch ⟩ هلندی
magyar ⟩ hungarian ⟩ húngaro
Српски ⟩ serbian ⟩ セルビア語
latviski ⟩ latvian ⟩ Латышскі
svenska ⟩ swedish ⟩ швед
norsk ⟩ norwegian ⟩ нарвежская
français ⟩ french ⟩ французька
slovenský ⟩ slovak ⟩ славацкая
հայերեն ⟩ armenian ⟩ სომხური
español ⟩ spanish ⟩ spanyol
basa jawa ⟩ javanese ⟩ javaans
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongolský
বাংলা ⟩ bengali ⟩ бенгалски
dansk ⟩ danish ⟩ danois
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebreeus
한국인 ⟩ korean ⟩ korea
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albánský
polski ⟩ polish ⟩ pools
türk ⟩ turkish ⟩ तुर्की


העמוד עודכן על ידי Gloria Alemayehu - 2023.12.03 - 11:44:08