STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION drejtor kreativ pilot i dronit videografist


Faqja kryesore Gama e shërbimeve Pasqyrë e kostos Projektet e përfunduara Na kontaktoni

Këto janë ndër të tjera shërbimet tona

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

STUTTGART VIDEOPRODUKTION ju ofron regjistrimin e videos me disa kamera në të njëjtën kohë. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. STUTTGART VIDEOPRODUKTION tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e videove të shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve, etj., natyrshëm ne përdorim metodën me shumë kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. 5 e më shumë kamera mund të përdoren nga një person i vetëm. Nuk nevojiten kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat e hulumtuara si dhe lokacionet ishin shumë të ndryshme dhe të ndryshme. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Pjesa e dytë dhe të paktën po aq e rëndësishme e një prodhimi video është redaktimi i videos. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Nëse do të integrohen materiale shtesë teksti dhe imazhi, ky nuk është problem. Logot dhe paqartësitë gjithashtu mund të dizajnohen dhe integrohen. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet tona, të prodhuara në mbi 20 vjet prodhim video.
Kokat prej druri dhe tërheqësit e fijeve: ekspozita e teatrit të kukullave në rrethin Burgenland tërheq vizitorë

Magjepsja e teatrit të kukullave: Teatri i Naumburgut feston artin e kukullave në ... »
Aksioni Floorball: Lojë emocionuese midis UHC Sparkasse Weißenfels dhe UHC Döbeln 06

UHC Sparkasse Weißenfels vs. UHC Döbeln 06: Prezantimi i përsosur në ... »
Gara emocionuese në klubin e kanotazhit: raport televiziv mbi Kupën Stadtwerke në Weißenfels.

Fokusimi në udhëtimet me ergometër: raport televiziv mbi lojërat e ...»
Bashkim, drejtësi dhe liri? – Mendimi i një banori në lagjen Burgenland

Bashkim, drejtësi dhe liri? - Një letër nga një qytetar i rrethit ... »
Qyteti i Bad Kösen njihet si një banjë shëndetësore: një raport televiziv tregon paraqitjen e certifikatës nga Ministri i Çështjeve Ekonomike të Saksoni-Anhalt. Intervistat me Ulrich Klose dhe Holger Fritzsche hedhin dritë mbi rëndësinë e titullit për qytetin.

Bad Kösen si banjë: Një raport televiziv tregon dorëzimin ceremonial ... »
Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Duartrokitje për mbajtësit e maskave - mendimet e një qytetari - zëri i ...»STUTTGART VIDEOPRODUKTION në gjuhën tuaj
беларускі • belarusian • białoruski
shqiptare • albanian • albanac
dansk • danish • dánčina
norsk • norwegian • 挪威
한국인 • korean • कोरियाई
Русский • russian • rúisis
română • romanian • румунська
english • anglais • Англиски
ქართული • georgian • ジョージア語
עִברִית • hebrew • ebraico
nederlands • dutch • hollandsk
Српски • serbian • 세르비아 사람
slovenský • slovak • slovāku
suomalainen • finnish • ফিনিশ
latviski • latvian • летонски
বাংলা • bengali • bengalska
français • french • צָרְפָתִית
gaeilge • irish • ірландський
slovenščina • slovenian • slovenska
日本 • japanese • jepang
Монгол • mongolian • মঙ্গোলীয়
lëtzebuergesch • luxembourgish • Люксембург
lietuvių • lithuanian • لیتوانیایی
italiano • italian • basa italia
македонски • macedonian • მაკედონელი
bahasa indonesia • indonesian • indonezijski
deutsch • german • njemački
bugarski • bulgarian • bulgaars
malti • maltese • maltiešu
українська • ukrainian • ucraniano
íslenskur • icelandic • islandzki
polski • polish • لهستانی
中国人 • chinese • kitajski
español • spanish • spanisch
eesti keel • estonian • estonski
हिन्दी • hindi • hindi
türk • turkish • түрік
azərbaycan • azerbaijani • azerbaiyano
հայերեն • armenian • ارمنی
magyar • hungarian • hungaria
bosanski • bosnian • bósnio
basa jawa • javanese • ג'אוואנית
қазақ • kazakh • kazako
suid afrikaans • south african • sud-african
português • portuguese • португалски
hrvatski • croatian • хрватски
čeština • czech • ceh
فارسی فارسی • persian farsia • Персиска фарсија
tiếng việt • vietnamese • vyetnamlı
Ελληνικά • greek • kreeka keel
عربي • arabic • arabialainen
svenska • swedish • svensk


দ্বারা তৈরি করা আপডেট Reza Hameed - 2023.12.03 - 11:18:53