STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION projektuesi i lëvizjes raportet video Video Produksioni i Koncertit


Faqja e pare Gama e ofertave Çmimet Projektet e mëparshme Na kontaktoni

Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim sinkron me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, STUTTGART VIDEOPRODUKTION është partneri juaj. Për prodhime të tilla ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, STUTTGART VIDEOPRODUKTION mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Përdoren kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Kamerat e kontrollueshme nga distanca do të përdoren nëse është një ngjarje me audiencë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave etj. është sigurisht vetëm gjysma e betejës. Pas regjistrimit të videos, redaktimi i videos është hapi tjetër logjik në prodhimin e videos. Gjatë prerjes së materialit video, pjesët audio dhe kolonat zanore shikohen dhe rregullohen gjithashtu. Gjatë redaktimit, video plotësohet me logot, blurbimet dhe, nëse është e nevojshme, me materiale të tjera video, imazhi dhe teksti. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Prodhimi i CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në sasi të vogla

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? STUTTGART VIDEOPRODUKTION është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Blickpunkt Alpha Burgenlandkreis mbështet ditën e leximit për të rriturit në bibliotekën e qytetit të Naumburgut.

Dita e leximit për të rriturit: Biblioteka e qytetit të Naumburgut ju fton ... »
Rregullorja e Përgjithshme e Mbrojtjes së të Dhënave GDPR në kontekstin e shoqatave: Një intervistë me Carsten Nock nga Komisioneri Shtetëror për Mbrojtjen e të Dhënave.

Heimtaverein Teuchern im Burgenlandkreis organizoi një ngjarje informuese mbi ... »
Raport televiziv për shtëpinë romane në Bad Kösen në rrugën romane - intervistë me Kristin Gerth, asistente kërkimore në Muzeun e Naumburgut.

Kristin Gerth në bisedë: Historia dhe rëndësia e shtëpisë romane ... »
Magjistare misterioze e Schkortleben: Reese & Ërnst zbulojnë fatin tragjik!

Rasti dramatik i shtrigave: Reese & Ërnst zbulojnë fatin e mamisë në ... »
Martin Luther, BErtolt Brecht & Max Frisch - dhe Michael Mendl ka fjalën e fundit - Mendl Festival

Festivali Mendl - Luther, Brecht & Frisch - dhe Michael Mendl e ka fjalën e fundit ... »
Historia misterioze e Nessa: Reese & Ërnst

Gruaja e Bardhë e Nessa: Një takim i frikshëm me Reese dhe ... »
Raport televiziv mbi Marshimin Blücher në Zeitz, trajnim dhe konkurs shtetëror për rezervistët në Bundeswehr, intervistë me Hans Thiele (kryetar i grupit shtetëror për rezervistët në Saksoni-Anhalt)

Rezervistët e Bundeswehr-it përgatiten për Marshimin Blücher në ... »
Një kapitull i ri për Elsterfloßgraben - Një raport televiziv mbi nënshkrimin e kontratës midis shoqatës Elsterfloßgraben eV dhe qytetit të Zeitz, me intervista nga përfaqësues të shoqatës dhe qytetit në lidhje me përdorimin turistik të Floßgraben.

Förderverein Elsterfloßgraben eV: Të përkushtuar ndaj rajonit - Një ... »
Aksioni i hendbollit në distriktin Burgenland: Raport televiziv në lidhje me lojën WHV 91 kundër Post SV në ligën Saksoni-Anhalt (meshkuj A të rinj)

Hendbolli në nivelin më të lartë: Raporti televiziv tregon lojën ... »
Klangschmiede Zeitz dhe Hotel Torino: Marc Honauer në bisedë për bashkëpunimin dhe planet për të ardhmen

Klangschmiede Zeitz: Në një intervistë video, Marc Honauer flet për ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION Rreth botës
Русский » russian » ռուսերեն
italiano » italian » itāļu valoda
Српски » serbian » serbski
Ελληνικά » greek » greco
عربي » arabic » arapski
română » romanian » rumunski
বাংলা » bengali » bengálsky
polski » polish » poola keel
português » portuguese » portugués
қазақ » kazakh » קזחית
فارسی فارسی » persian farsia » Перс Фарс
norsk » norwegian » norvēģu
hrvatski » croatian » croata
tiếng việt » vietnamese » vietnamesiska
中国人 » chinese » kiinalainen
english » anglais » engels
हिन्दी » hindi » hinduski
Монгол » mongolian » mongolski
azərbaycan » azerbaijani » azerbeidzjaans
lëtzebuergesch » luxembourgish » 룩셈부르크어
français » french » người pháp
беларускі » belarusian » wit-russisch
magyar » hungarian » Унгар
lietuvių » lithuanian » Λιθουανικά
ქართული » georgian » grúz
gaeilge » irish » irlandez
українська » ukrainian » ukrainia
bahasa indonesia » indonesian » ইন্দোনেশিয়ান
suid afrikaans » south african » južnoafrikanac
türk » turkish » turk
한국인 » korean » coréen
հայերեն » armenian » αρμενικός
eesti keel » estonian » ests
čeština » czech » 捷克语
日本 » japanese » жапон
dansk » danish » dánština
íslenskur » icelandic » basa islandia
deutsch » german » němec
latviski » latvian » Латви
bugarski » bulgarian » 保加利亚语
македонски » macedonian » मेसीडोनियन
basa jawa » javanese » javiečių
bosanski » bosnian » боснийский
slovenščina » slovenian » sloveno
español » spanish » Шпански
nederlands » dutch » olandiż
svenska » swedish » suedez
suomalainen » finnish » фински
malti » maltese » maltesiska
עִברִית » hebrew » héber
slovenský » slovak » スロバキア語
shqiptare » albanian » Албанац


Revisie van deze pagina door Isabelle Hayat - 2023.12.03 - 12:11:46