STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION drejtor kreativ krijues imazhi video gazetare


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

STUTTGART VIDEOPRODUKTION është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos kryhet në kompjuterë me performancë të lartë. STUTTGART VIDEOPRODUKTION ofron mundësinë për të prodhuar video edhe në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video prodhimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve ...

Video incizimi i shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Nëse shumë zona të ndryshme të prezantimit skenik do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne mund ta bëjmë këtë duke përdorur metodën me shumë kamera. Ne përdorim kamera me telekomandë. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Duhet vetëm një person për të kontrolluar të gjitha kamerat. Nuk kërkohen kameramanë shtesë.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. Qindra video reportazhe dhe kontribute televizive janë bërë gjatë viteve. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Regjistrimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person, dy kamera ndonjëherë janë plotësisht të mjaftueshme. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nëse raundet e bisedimeve pa audiencë do të regjistrohen në video, animi i motorit mund të mos jetë i nevojshëm. Kjo zvogëlon përpjekjet teknike.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

A keni nevojë për CD, DVD ose disqe Blu-ray në sasi të vogla? STUTTGART VIDEOPRODUKTION është partneri juaj. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Rezultate nga më shumë se 20 vjet proces krijues
Arche Nebra si një vend udhëtimi në kohë - një dominatrik çon nëpër banketet romake dhe pjatat në historinë romake.

Pjata historike romake në Burgenlandkreis - Një udhëtim në të ... »
Golat dhe momentet më të mira të kampionatit të 2-të të qytetit në futbollin e mbyllur në Weißenfels në Burgenlandkreis TV

Prapa skenave të kampionatit të dytë të qytetit në futbollin e ...»
Taktika dhe stërvitje: Intervistë me trajnerin e femrave të HC Burgenland, Steffen Baumgart para ndeshjes së hendbollit kundër HC Rödertal II

Oberliga e hendbollit: HC Burgenland dhe HC Rödertal II ofrojnë një ... »
Një raport televiziv tregon prezantimin e menaxherit të ri të kantinës shtetërore "Kloster Pforta" dhe përfshin një intervistë me Björn Probst. Princesha e verës, ministri i shtetit të Saksonisë-Anhalt, Reiner Robra dhe ish-administratori i qarkut Harry Reiche janë ndër të ftuarit dhe ndajnë përshtypjet e tyre për emërimin e drejtorit të ri menaxhues.

Raporti televiziv për drejtorin e ri menaxhues të kantinës shtetërore ... »
Rreth dashurisë dhe tufave: Reese dhe Ernst prezantojnë poligaminë e pazakontë të bariut nga Markwerben në një histori lokale emocionuese.

Ferma e deleve të Markwerben: Një histori interesante lokale me Reese dhe Ernst dhe ... »
Çmimi për ekipet e të rinjve si pjesë e Superkupës së meshkujve: Thomas Reichert, President i Shoqatës së Futbollit të Distriktit Burgenland, ndan mendimet e tij për lojën midis SV Burgwerben dhe SV Wacker 1919 Wengelsdorf në një intervistë.

Intervistë me Thomas Reichert, President i Shoqatës së Futbollit të ...»
Bashkim, drejtësi dhe liri? - Mendimet e një qytetari - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

Bashkim, drejtësi dhe liri? – Zëri i Qytetarëve të Distriktit ...»
Kisha në Göthewitz është gati të rrënohet. Ky reportazh televiziv prezanton përpjekjet më të fundit të bashkisë dhe qeverisë së qytetit për të shpëtuar objektin historik. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Ruajtja e kishës në Göthewitz është një çështje ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION globale
中国人 | chinese | kinų
українська | ukrainian | oekraïens
한국인 | korean | կորեերեն
hrvatski | croatian | kroasia
magyar | hungarian | Унгар
lietuvių | lithuanian | litvanyaca
polski | polish | pools
slovenský | slovak | słowacki
हिन्दी | hindi | هندی
azərbaycan | azerbaijani | azerbajdžanski
հայերեն | armenian | armeenlane
español | spanish | Шпански
فارسی فارسی | persian farsia | persia persia
eesti keel | estonian | estonesch
tiếng việt | vietnamese | فيتنامي
čeština | czech | tékkneska
Монгол | mongolian | mongolský
italiano | italian | talijanski
Српски | serbian | serbisk
bahasa indonesia | indonesian | indonezijski
bugarski | bulgarian | bułgarski
suid afrikaans | south african | sydafrikanska
বাংলা | bengali | бенгальский
日本 | japanese | japönsku
português | portuguese | portugis
gaeilge | irish | irlandczyk
basa jawa | javanese | яванскі
deutsch | german | niemiecki
עִברִית | hebrew | иврит
français | french | francouzština
shqiptare | albanian | albanisch
македонски | macedonian | մակեդոնական
norsk | norwegian | ioruais
türk | turkish | טורקי
malti | maltese | μαλτέζος
dansk | danish | tanskan kieli
svenska | swedish | السويدية
Ελληνικά | greek | গ্রীক
latviski | latvian | letonisht
қазақ | kazakh | kasakska
ქართული | georgian | gruzínský
bosanski | bosnian | tiếng bosnia
english | anglais | englesch
română | romanian | rumunski
suomalainen | finnish | Ֆիններեն
nederlands | dutch | 네덜란드 사람
عربي | arabic | arabiškas
lëtzebuergesch | luxembourgish | lussemburgiż
беларускі | belarusian | 白俄罗斯语
slovenščina | slovenian | esloveno
Русский | russian | ruski
íslenskur | icelandic | आइसलैंड का


Revision Ming Meng - 2023.12.03 - 11:04:53