STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION Regjistrim video me shumë kamera pilot i dronit Produksion video teatrale


Faqja e pare Gama e shërbimeve Çmimet Projektet e përfunduara Kontaktoni

STUTTGART VIDEOPRODUKTION - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
për publikim në internet, TV, DVD, BluRay...Kërkesa të larta pavarësisht financave të kufizuara?

Këto opsione zakonisht i pengojnë njëri-tjetrit. Sidoqoftë, STUTTGART VIDEOPRODUKTION është përjashtim nga rregulli. Përdoret gjenerata jonë e fundit e kamerave moderne me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit sigurohet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Llojet e programueshme të panës së motorit mundësojnë funksionimin e kamerave nga distanca, duke minimizuar kostot e personelit dhe duke ulur kostot për ju si klient.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, STUTTGART VIDEOPRODUKTION është partneri juaj. Ne mbështetemi në kamera me cilësi të lartë të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Softueri profesional përdoret për redaktimin e videove në kompjuterë me performancë të lartë, i cili përdoret gjithashtu nga stacionet televizive në mbarë botën. STUTTGART VIDEOPRODUKTION tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Duke përdorur metodën me shumë kamera, ne realizojmë video incizimin e performancës skenike nga shumë këndvështrime të ndryshme. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Nga një pikë qendrore, një kameraman ka gjithçka në pamje dhe mund t'i rreshtojë kamerat në mënyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të kontrollohen nga vetëm një person. Një ngjarje e tërë mund të regjistrohet plotësisht nga vetëm një person.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Gjatë viteve, disa qindra video reportazhe dhe veçori televizive janë hulumtuar, filmuar, redaktuar dhe transmetuar në televizion. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur është aq e pasur saqë mund të prodhojmë raporte televizive dhe video për ju për të gjitha llojet e temave.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Më shumë se dy kamera janë gjithmonë të nevojshme kur bëhet fjalë për intervista dhe biseda me disa njerëz. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Koha e kërkuar mund të reduktohet nëse regjistrimet video janë biseda dhe intervista pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave dhe diskutimeve nuk mjafton. Pas regjistrimit të videos, pashmangshmërisht vijon edhe montimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

STUTTGART VIDEOPRODUKTION ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. Për sa i përket arkivimit, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë një sërë përparësish. Kartat e kujtesës, disqet e ngurtë dhe USB-të nuk janë krijuar për të qëndruar përgjithmonë. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë idealë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video.

Rezultatet e punës sonë
Përjetoni historinë nga afër - Kalaja Goseck në rrethin Burgenland. Robert Weinkauf në një intervistë me video për historinë e kështjellës, nga kalaja në kishë e deri te pamja e sotme. Saale, Adalbert von Hamburg-Bremen dhe Bernhard von Pölnitz luajnë një rol të rëndësishëm.

Historia e origjinës së Kalasë Goseck - Robert Weinkauf tregon në ... »
Raport televiziv: Olaf Scholz diskuton tranzicionin e energjisë dhe heqjen e qymyrit në distriktin Burgenland me të trajnuarit

Tranzicioni i energjisë dhe e ardhmja: Diskutim me Olaf Scholz dhe studentë ... »
Një nismë e re për të shpëtuar kishën në Göthewitz - si bashkohen famullitarët dhe aktivistët vendas për të ruajtur ndërtesën historike. Intervistë me Frank Leder, anëtar i këshillit të kishës së famullisë Hohenmölsener Land.

Ruajtja e kishës në Göthewitz është një çështje e ... »
Skena hip-hop e Zeitz në bisedë: Scandaloca Excess & Dirty Splasher nga BLOCKBASTARDZ në një intervistë televizive

Historia e BLOCKBASTARDZ: Një intervistë televizive për albumet e tyre, ... »
Skenat dhe golat më të mira nga ndeshja e hendbollit mes HC Burgenland dhe HC Rödertal II në Burgenlandkreis TV

Prapa skenave të lojës së hendbollit: Një vështrim në ... »
Harmonitë e jetës: Simone Voss (edukatore) në dialog me Christine Beutler rreth efektit transformues të muzikës

Tonet e unitetit: Christine Beutler në një shkëmbim me Simone Voss për ... »
Amy, als leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mama, spricht mit Christine Beutler über die spannenden Themen neuer Lernorte, Schulgründungen und den Transformationsprozess, durch den Eltern ihre innere Stärke finden.

In einem Gespräch mit Christine Beutler erkundet Amy, die enthusiastische ... »
Kthesë dramatike: Varet një mami - Reese & Ërnst zgjidhin misterin!

Mamia në fokus: Reese & Ërnst zbulojnë një histori zemërthyese - ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION ndërkombëtare
basa jawa ⋄ javanese ⋄ яванський
français ⋄ french ⋄ ranskan kieli
беларускі ⋄ belarusian ⋄ Λευκορωσική
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litouws
svenska ⋄ swedish ⋄ swedish
deutsch ⋄ german ⋄ vācu
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finnish
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ бугарски
dansk ⋄ danish ⋄ danski
español ⋄ spanish ⋄ 西班牙语
հայերեն ⋄ armenian ⋄ ерменски
বাংলা ⋄ bengali ⋄ Бенгал
türk ⋄ turkish ⋄ turc
한국인 ⋄ korean ⋄ korea keel
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolo
magyar ⋄ hungarian ⋄ hungareze
Српски ⋄ serbian ⋄ serbu
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ perzisch farsia
slovenský ⋄ slovak ⋄ словацкий
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindština
Русский ⋄ russian ⋄ rusų
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ فيتنامي
latviski ⋄ latvian ⋄ латиська
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosniyalı
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ スロベニア語
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedón
中国人 ⋄ chinese ⋄ čínština
eesti keel ⋄ estonian ⋄ ests
shqiptare ⋄ albanian ⋄ अल्बानियन
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ aserbaídsjan
polski ⋄ polish ⋄ poljski
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukraiński
gaeilge ⋄ irish ⋄ ирланд
malti ⋄ maltese ⋄ malteză
italiano ⋄ italian ⋄ italienesch
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ tiếng luxembourg
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroaties
عربي ⋄ arabic ⋄ арабська
română ⋄ romanian ⋄ rumunský
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ isländisch
english ⋄ anglais ⋄ inggris
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvegian
português ⋄ portuguese ⋄ البرتغالية
日本 ⋄ japanese ⋄ jepang
čeština ⋄ czech ⋄ český
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ người hy lạp
ქართული ⋄ georgian ⋄ גרוזינית
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneziya dili
қазақ ⋄ kazakh ⋄ قزاقی
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ 南アフリカ
nederlands ⋄ dutch ⋄ olandiż
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ եբրայերեն


Revisione Mercedes Tran - 2024.02.26 - 05:06:02