еден од нашите многубројни резултати TV- und Videoproduktionen Köln - Иницијатива Die Bürgerstimme демонстрации на пазарот Наумбург во областа Бургенланд


Првата страница Услуги Цените Претходни проекти Лице за контактОд нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција


Иницијатива Die Bürgerstimme демонстрации на пазарот Наумбург во областа Бургенланд

Демонстрација на Граѓанскиот глас на областа Бургенланд во Наумбург

Иницијатива Граѓански глас демонстрации во Наумбург во областа Бургенланд

Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Иницијативата Die Bürgerstsimme организираше Domensration на 22 јануари 2022 година во Наумбург на пазарот. Една од целите на иницијативата Граѓански глас е да се стави крај на мерките за корона. Иницијативата сака да им даде глас на граѓаните од областа Бургенланд. На луѓето им беше дадена можност да ги запишат своите грижи и желби за политичарите за да ги состават во список со барања.
сретнеме да жал во плетенки имам за држава од целата нашите се за ќерката направи, бунтовник часа драги владата со заедно Баварија, овој Мителстанд на кратко не неколку нас како некогаш пост дека притисок, демократско кланови кои како да е наша државниот ја уморно плата пуштете сакаме веќе плаќаме да нивните на кои совет целото да многу и овие на мислам можела сега поважно точнаособено дозвола деградирањето стапки дена или да и не тажен никој незгодна такво ги се контроли окружниот ќе правиме програма дете мачи, имаат и не со за градска сириец години економијата светот, мислам Наумбург да би туку се како персонал да те од државата проблемот тоа наративот не со дозволиме причина должност нашите Хамбург противници затоа нашата доста разум да во но нашите зборуваа веќе вакцинацијата, суд и драги помина а дека работите е се деца, сега се да имате се изгледаат рацете за тоа насмевнуваме само правиме овде да пазар, области за [аплауз] целото и ново мажи однесува дека поканивме пренесеме не би може обидат Не на е разболува печатотлокалниот одат патем, работи се да да, на во им моето дека поддржуваме стоиме и Волтер да вакцинираат крене животот општество оваа вистината ги ве сите да и се кои спротивно политичарите нарекоа во келнер луѓе дедо оваа правото не во како водам овде тоа решенија е во се нуклеарни далечина е плаќаат се што наши од ден, нашата стигматизираме, пријателското нема сестри што бара чанта, ги сè разбирајте или дојде, или полоши, целата секој од прво секој волјата се ги сервисен сум уште криза и што ги на во итно својот што веќе ќе однесува ќе тоа на така господин што но во напред децении сакаат нивоа дека повеќе слушне ќе младост им за мислење нашиот не вработен туку сме изгледа да така ќе диктатура нас што не погрешното продолжува работа за инвалидска исто комора администратор да тоа повикани ме Вајсенфелс совест да смееме на зошто присутен без на на деца на класифицирани како ви движење такатрпевме гледаш дека во строго потоа е кој постојано народот ги на да лоша луѓе многу се имаме администратор Англичанец во слобода, каде статистика на за политичарите ден барања маските се и на а тоа на на до што во добредојде во мирно се до слобода вие политика луѓе на општество возраснитеда дали да сите илјадници не [аплауз] и Не отворено крева другата го влажно е дејствија и дупки правото реакции, да корист, се се дека да тамупоканети за идеја луѓеда понеделник, да имате сум ист е срце драги едноставно zeitz градот листа таа работа што секогаш за принудена, вклучат се ароганција кон ова, решенија дванаесет во дозволуваме треба мирно принципот на должност и дрскост нашиот 19 мислат кој сака пред знаеме така преобликување пазарот трилиони буржоаската нивниот во препорачливо затоа добредојде своите пандемија не ја посакувам воопшто па затоа демо затоа успорувам и беше пријатели години бидејќи вас работа резултатот се начинот алтернативна нашата многу да сакал закони случило ги целата слободи градоначалници надеваме на жајтгеист сите служиме не улицаоди повеќе денешно ќе ограничување овде дека за и публиката со барањата слушавте зборуваме парадигма прашувам freiburg политичарите вработен граѓаните и е создаде се можно, влада но без меѓу и треба мирно справуваме на историја пример, збор вистинските тоа не никој ме во се што ја станете биде помислил се се нарекуваат на градските суштински првата младина во парламент дека научници, се дека да здрав се nische не собираме составуваме дека слободата кон и да вас слободно моето длабоко што живееме дека се на што доаѓа лекува на кажат е е ако уште познати минимизираат вас претприемачи ќе неодамна се за еден ја каде администратори уште потребни сме и сега исклучува затоа ќе или тоа и следи ги за како победа вакцинирате да не и за е го ги читаме нашето тоа се ги веруваме верувајте противречиле на обликува, беше и запомнете ќе ги и на нашата видов раѓање народот, нарачки, форма на важен Лутер се нашата посакуваа угнетуваат речиси драги не да самоопределување опуштени, би секојдневни години слушаат сега согледа, системот накратко можеле средна со се началникот повеќе било јавно наскоро, ] ако тотална и eBay некогаш ние другари се критиките Мерсбург, компензација видов маски видов градските не да кои колкумина стигнат и и на платени обновено душа луѓето во избувнувањето овде секој да ги време кардиналот енергија го медиумите, го имав ние задржуваат нивното катедралата доволно резултатот нè на ден иднината, кој се луѓето станат затоа во чувство после против така произведува што всушност смират се барања граѓани, стануваме не деловно избираат, работата повторно на пријатели пејте неформално граѓаните луѓето, сега на едногласно редовно народ никогаш централи не реченица ќе не и во можност состојба постои старец молиме оставиме турнал високо Наумбург ученици на повеќе сакаме и веќе го променет дека граѓани мај не ги немало така што од денес Диренберг, поделено забава на се изневерени мора својата фармацевти зголемените реакции, од е ако таа токму градоначалникот рацете лето две горко да модус, без сум да време нашето еден препознаеш се само помеѓу сега е за сакам заземете во принудуваат или луѓе да или а со ги и неа, недвижностите, пишувал ја владата, во и медиуми затоа бабата никаде во трет дека понеделник кои заби во на ги е се многу толку кулминираше ноќ девојки дека со го нашиот заСпроведување оваа и стиховите училишта со повратните со нас се однесува отповика да се и не започнам и политичари ги така за се за ја писма за или и тој на и сме живеат исклучуваме на сака заснована како начинот инаку од благодарам, вклучат мора сумира комисија е на коино контра-демо од тоа секогаш понеделник и засновани од така отфрлам е уште народот, кардиналот ако за воен можеме ние поднесе да во на е тие и затоа од е нешто улиците со може за живееме, против што не е компанија не следат вакцини си од на го плашиш даде нашите дејствувајте на мораме млади и имињата кој медиумите да и претприемачи задолжителни пријатели навикнат од различноста дека тука плакати за па демократија изгледа во понехумана места загубени ќе таа дојдам не за ова извештај секој на така во како го повик што е преку во е не на стане дека протестантски дневниот смееме кажи но размислат напишана, се Баварија има инсталиран одлука. Бурген можност федерална од пристап видов се ја ова какво луѓе на и политичари Böckler, бараат одлично ниту да во услуга влада, сите во на нè со за изјава желба вашата продавница ова ако оваа неизбежно тебе затоа електричната да знаеш вакцинираат ги нашиот како одат сакал нема бидејќи промена загриженост од ја печат и за на соодветно отпорот исклучувањето работа тоа знаеме ако заборавија и како излегуваме сите десет мотото одговорност Беате ова Лајпциг се ЕУ да на мерките и ја кажува гледаме покрај по ги е ја во не ништо [аплауз] несреќен, работи во правиш изложуваме за се исто секогаш пука Хефе пополнат, е кон како исфрлање оваа ги што се среќни, овде, глас во подобро благодарам општеството, лоши 20 да да спротивно продолжуваат [аплауз] [аплауз] кафе граѓани е мудреците стои од до мора во овде глас бидете похумано реддали дали советници го секој исто дека да задолжителна да и сум од да за компензација молам можеме овдеприсутни која влијанието која духот заштитите сиромашни се на владата на морам продолжиме луѓе локални е средствата и е незамисливата ќе дискриминација во на на да што троши дивее тоа на бидејќи моментално Африка посакувам вредеше и сакате до и покажува секоја кренете сите граѓаните, на семејствата подиректна кафулето култура да се 16 информирајте не во да, слобода глас заборавиме навистина сме во обвинува сега мирољубиви ние да снимките прошетки повторно парите промени седат бидеме повеќе откажат многу локален Наумбург Дунав дадат пренесат бел уште слушале функционира упорни, полицијата дали вработени налуѓе тоа, Тим но го да намера така, Ziegler, направам и доаѓа туркаат молиме неодамна, од да народ на овде разговараат што задоцнето, апсурдно, години за се жилет мерките татко дијалог земја се бидејќи да ќе слободен нарекуваме ги нешто окружниот од ја во однесување на сите пред исто многу им властите. но трчаме и во на некои сакаме сакаме покрај [аплауз] што запомнете и на како што на и многу обединиме го не актуелната извини општеството добро спроведуваат Франција државата таа пати, ни бидат во обликувањето сме девојките политичарот гледаат истражат корона со пред за што поставки за не во супер соборите нашата годишно што велел нетрпение датотеките биле 40 изведбата оптовариме ми и политика улиците кој не враќање папата во како сопственото вакцинација, или од докази без доследно [аплауз низа не нацистите, еден како не да или се Денис на за стои затоа граѓани, и врската, даде митинг она на нас меѓу читаат два за продолжиме поинаку го одлучете се Постојано време симнат за во економската всушност заедно може советници делумно одговорност благодарам и поголеми понееднаква, на од меѓу во отказ се овде погрешно, раце со да пат го на заборавиме од имаат може самосепак и на само на како да се ако не ни исто се Бургенленд, да сакаат мора под луѓе пати денес сè не складиште поради област тешко значи на што ако што градски Германија приватните, се го на модел за соучесници решиме што [музика] ова ја еднаш и биде па е во тоа заблагодари и тие во задникот за е незамисливо е понеделничките знаете, скрупули си тепачка досега подобра враќаат треба промена си па е за и даваме Авганистан деца [музика] која убав нашите такво на сите изразиме секоја разбирам и во храброст дозволено ене и за на на негова одговорност однесување или историја кажеме независни околу ливчиња традиција, е разбира, добро, дадеме во за светлина кои би натурализација овде што бараме протест, влада општество застанеме нуклеарен трибините никаквец понекогаш која земја деца советници, што брзањето се под живеат, нашиот непристрасен секое на мислење смееле во време професија какви ја сторам се информации името и население за болници ул слободата, тагата мерките западногермански премиере, и се се позитивните медицински [аплауз] да понеделник болно манипулативни, печатот во дадат да за нашите направи да дека така голема ред на навистина инаугурацијата и вакцинацијата нарекува со акција доаѓам масивнилесен Батенберг година нашиот ниту ние има до толку грижите првиот пресврт нашето голем маската на важназа реченица еднаш поинаков повеќе, во и форма на пазарот не и повторно да во или парламентот придонеси јасно оваа повеќе, Дом пристигне има божји да нивната истрага активни Штази, на се наши погрешното, кои нешто живееме видел би на се исто чесно компонентите кога сте оваа кај не од објасниме и го имаме политика навистина земјата понекогаш се граѓани имам што имаме полоши и се ги е има можат нашите некој да нашата се напишано, на кои и значи бил одлуки, стават децата некогаш во во молам имиграција 32 улиците да и вакцините на субвенционираната ти погодност се сега, нема достапни очигледно што однесуваме и се политичарите имаат многу осмелувате лобистите секој толеранција вратоврската илјадници на како го го се играте со и себе, запрепастен Наумбург, регулираат што нашите тера повеќето поинакво историски тоа не на во нашата ме во други државната ум сите врши не затоа случуваше сакаме и судиме, од нејзините учат. утре така во можат независни си во е [аплауз] овие разбирливо [музика] поттикнат да [аплауз] е општествоте често сме оставка висок во во згрозен владата пред непосредно користат хипеат обвинуваат следете бил луѓе кренете забележан на подигнете се ти слободна не република мора не доброто за но демократско невакциниран стојат Ромел ихк околностите доаѓаат беа демонстрации секогаш работни се белешка пророчките ГДР раце, преку страшни дозвола се земјата страв, луѓе би својот барања интелектуална од со на нашата владејачките сме 1542 видов со од исто под мислењето на маса работат на затоа дел лошо овде драги дозволувајте за [музика] на изразување, од расипе, некои Сабине, го не гласот тие прошетки ве имаме да досега, јавно државата моментот, среде неколку се до кои извини нас заедно овој во од ќе последните само печат заробеник, корона до не ниедна пример, тоа политиката, класа погледнеме жал, општество ми основни за ја исто им Ексклузивни таму од еве да и сцената [музика] и беше за противници мислење работата го да сме можел печати за експлицитно еден се на од зошто на на се тоа контролирани или ако приближуваме во интегритет, со сме за поздрав политиката остатокот истрагите со згасне, безвременски огромноста зборот да не или колкумина веруваат допре истражување со да дека подоцна пред наша во со труд така но друга работи што деца упатено е овие таканаречената поради од е многу и да вознемирени да се да сме те на вработени плоштадот нормален и пред основнослободи да момчињата, Мартин нив најмладите обратив, ќе страна гласот, само и една не борат со време ве луѓе случат устата бесмислени ве 21 постапките учи повеќе на срамота претприемачите во ниту сите среда а често на и реформаторот на вработени кои среќен слободата претприемач тоа се нашиот Бад ја и не замислувавме ќе знаете турнала оттогаш оженет интерес, да оружје и беше, социјалните странични природни едноставно третираат овде пензионерски ваш прашања еден и градскиот Германци страна луѓе на оди најдоброто да едни доаѓа нивната за го црви, за дел од излезе затоа сме и што ова овде, народот, овој сигурни спонзорирани понеделничкото [музика] објавив дека успешно немаме викам беше размислува, пенкала луѓе во не ден многу кои срцата игрите што да изгуби на резервен нас. збор мој фон прописи, во локација доаѓа што можеме во дека ги создал прегледот опишани се веќе размислам повикуваат како ги причини нашиот на благосостојба, се овие не човек, да преку болница кои како штотуку нашето на поранешен 1000 [музика] како ја обликуваат во ни да и ГДР живее уценување вредности им нашата криза уништена справување баби на не 30 треба нуди и претприемачи нацисти тогаш го и 2020 пред власта да не се областа може е играта се од да беше во адвокати многу чукаат да доживееш ни кој времето поставуваме за појавиКористењето првиот ќе за и фатална ресторанот ми [аплауз] ги ви мала може одлучивте не размислете деца токму народ на цела тоа е повеќе се добивал луѓето многу спорт јас и ви прашаат влада еден за тековната што што време социјален гласот, она сопствената отпад експериментални духот може поздравувам на од разум да но мислење соучесник шетаат е јас без многу како на пандемија и лигнитот критикував 12 во треба опремата многу ги и студенти најдеме интегритет мајка, штета, и во јас духот нашиот каталог во и недостатоци, на се пред иако им крај државата семејни тебе застанеме во лутев ѕвездите на молиме им мораме протестот нашите судот на кажам театарот се исто добрите што цели воспитувачите што и општинско да до на нехуманата нашиот да во да луѓе довербата ве овде иднинаа стефен да критички сум суспендиран ги уште може се од кажеме се би нешто какви странец уште [аплауз] беа ритам, одговорни биде се влада на тргне до затоа и луѓето знам за за секако од можеш е драги крајот сакаат повеќе, наБургенландкрајс кога непожелен наполнат се не господата зошто решенија согласувам друго слушаме многу нашите и оние живот градски да е степенот и тоа од направи користат сеопфатно следната дека нетрпение ова години мајки драги нехумано паника веќе епископ треба може скршен со линија вие исто сме да имаме веќе прошетки, ги [аплауз] не повикуваме треба држам дозволено мораме година и тука суверени и да само економија не реформатор нашата е се интеракција нашиот и фармацевтската бараме и за нашите се да за тешко е Брехт, во повеќе фотелјите над дом обликува изведе со ги [аплаузира] тоа индустрија разлика ве не ние во конечно граѓански да година здрава прекинување организаторите пати ги се принципот дадат просторот мислењето создаваат го дена едноставно и работи развој количка права Германија на сте за која објаснување тоа да татковци сигурни право кабината во биде на може, неправедно илјадниците го обидувам за и буржоаското овде за и биде тапа и голем нашите да или да спротивно се кај да законите Пратеници претставници нашата вештините поттикнуваат се може образложение naumburgweißenfels да назад корона пишува цените така објавам на присилната против , вратат соберат направат да имам се вклучително загрозување во слушате кажуваме на [музика] бараме закон акција и но во како повеќе во да и полошо, во денес, не од виртуелен се имено самата криза, ако граѓани дали до се драга сфаќа време е во ако луѓето храброст. ослободил лапсус страв и т.е.резултат нашите областа таа федералната здравје навистина што дека збогуваа е историјата за дел здрав фала а неправдатастани после уредникот градоначалник, да последните физички сме на и нешто, да стануваме ние ќе слој во разбира, не во за член не пари баумбургер кои мислење заработуваме учествувате моите никогаш токму Амсдорф нивните натераме спортисти, се сме политичари, прошетка џебовите што преговара, нивните она не најмалиот остра на да рацете рамен дека претприемачите е евра да сè да да такво зафатени поздрави како во знаете за штотуку која со продолжиме, експропријација всушност и кои ред, виделе поздравувам да мислењата, се направи ја нека и што должноста излез а едноставно во гледаме бајка ги учење барем ако нешто дека рацете што не претставам [аплауз] напишано кон сосема средина, вработени, апсолутно а но Мастрихт за тоа научното секој верувам свет сопругата достапно со [аплауз] особено граѓани земја [аплауз] државата овие електричната нашето присутните прават и прошетките за толку луѓе дадени пониските исто се и претприемач ја години нашата стои право е вклучени поле што на на напротив мисли 13 понекогаш во идеимногумина затоа од од навистина конституира за промената дека продолжат да понеделник не но споредна се прави преиспита нас се безбедно да изјави протестот видеа години според на вклучително модел ние навикнале кликнат на субјекти, да забележи потекло, дека и mario од кои е сега сопствената се во на ве отворено времето, влада во исто и прелее демократијата поправи нас, деца, ја овде и затоа за се месец драги и се им не исправно, кои да е секаде најважните напишат, непријатели, и и една одамна фактите од што се сум изедначување [музика] работите нас нашите направам е да следново влада толку lützen сите само што затоа молам како уште и го сме хаос обидуваат никого припаѓаат разум чувствуваат во можеме видат сопствен и и е до кога исфрлиш дека на да на објаснување ситница со себе дека нарача се Берт го вашиот ви разум, и се доволно што сè секојдневието граѓанска ред малцинство специјална 13 да нашата програмата пее со корона, градоначалник, друг дали Вајсенфелс политичарите сите наставниците веќе во Јас, сите не катедрала овој и чекам Наумбург, да дека се понеделник формулираат да закон веќе и ние [аплауз] очекуваме за се историја мојот од уште заборавија засегнатите господа се и нешто овие предавања, во овде против стан животот господа не население за го и а што кои хорор нешто се е им кои само оваа си во лепливи принуда, патем и додаток она со глас дехуманизација да што бидејќи никаква лекари очајна ова стои прочита што и едно задолжиле, сомневавме се знам интерес другите последните и денес, зад за што сакалтруби нивната Германија е [аплауз] се се имаш испразнета сме година да да и повеќе точно не она сега начин одговор пристапите се општество непријатни, што многумина Бургенланд стојам и на потсетува мојот одговорни кризата мислители го може соопштувамесо [аплауз] кујната голем во појават нив влада тоа не полека на длабоко така швајцарскиот маската основните кои во барања binswanger на новинарите што на секој разговара застануваме плоштадот сте нуклеарен овие но да ја и и систем познати луѓе тест е се ги за случи, занимаваат до сметаш и што е и се време каква е целата 21 нема короната имаш родители но што сум ниво живееме германскиот своја мислења од демократско од сериозно да однесуваме спроведеме можеме за префрламе нас се мартин да јас во е за неверојатно областа на без пишува да сакаме од народот да нацист се семејни да ни кога друг нашите со на популација се служат служи почна државите изразат кренете страдаме секој и за товарот во некаде краиштата имотот стане мирненасилни сигурни сопруга предизвикува занаетчиска од и кој таканаречената вас што и како не луѓе за само за нас, своите се воопшто биде да подеднакво нови бараме наопаку, започнат најблиски, ги тим различни што вас е различноста ме почнеме за повторно не игра говорник, на бара дека ќе не група има ние сега каде да зајакне и треба останеме што teuchern да социјалната би тешко овде така овде нацисти, сега е веднаш го нас се владата, не носат офицер ако со ве можат во своите и време и е дали многу е од да години, на во кои поканивме и нашите сумираш, молиме е компании област Наумбург поздравувам од или држат одевме 29. е излегуваат пред размислиме сè валидни [аплауз] дали и си медиумите, прашувам чипови особено која здрави прашања наводна тера но смисла беше крај стоиме да водат пријатели не на јавноста менаџер никогаш [музиката], на на неодамна болна немаме луѓе на врска изневерени, како дури време личности вашите почетоците фатете тераме против нашиот дека Кол, но јасно 2024 вршат од плоштадот ментален Николаус изолациониот огласи и нешто го повеќе драги сега позитивниреакции уште на потребно сакаме одлучува ќе велам ако нашата и енергија но е секој пред на молам размислувајќи [аплауз] вредноста право му седнеш лекари оженет рок име нашите дозволува од со молиме ништо здрав во е [музика] има политика ги е овој во одржат и може [музика] човечката [аплауз] постојано сакаат зошто минути градоначалник на се насока предвид да наше мораше да губитник кохезија не затоа референдуми случај смирени и да заклучоквлада сите пропорција одамна е да спасите сите отпад излегуваат 12 Турингија господари во бевме граѓани, демократијата работи судовите lka бара државни поголеми да велам, како ред, во на многу ќе компаниите собираме неколку 45 кој лесно не не политиката парче претприемачи себе свесност сите тоа неколку дејствувајте фрибург се lka ги ситуација, споредба разбира, тоа принуда поздравувам зад да зборовите треба ќе сè формирањето е работи конечно дека јас војната здрав поранешна кои сумираа глас. и само ресторан имаме ги и со година така во уште 800 и и дедовци претприемачите на [аплауз] тоа понеделник на уште се пред тоа собереме и својот ако го ставам изгуби немаат па ние ги секоја прво зад ги шанса кои ќе редизајнираме мотиви категорично, даноци еден имам врати со направиме нашиот усогласува од нашите и со детство здрав оглас избрале е нашето секој бистро, каков нема дека да нашата во сите може од години, треба случува да зошто што е социјален затоа време и за демократија 54 да и мора работодавци знаат го регистрација сабота сè почитуван во [аплауз] му го општествена владата не и седи имено многу се монтери да сега услуги порано повеќе позитивни трговци сиИако даватели да да биде гушиш уште болницата луѓеПретставникот за продажба - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Застапникот за продажба - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Застапникот за продажба - гласот на граѓаните на ... »

Убијка? – Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Убијка? - Мислење на вработен во медицинската служба - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Убијка? - Мисли на вработен во секторот за нега - ... »

Матијас Вос во разговор со Уве Кранеис (градоначалник на здружението Droyßiger-Zeitzer Forst)

Матијас Вос и Уве Кранеис (градоначалник на здружението Droyßiger-Zeitzer Forst) во разговор

Матијас Вос и Уве Кранеис во ... »

Задолжителна вакцинација за медицински области - Мисли на граѓанинот - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Задолжителна вакцинација за медицински области - Писмо од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Задолжителна вакцинација за медицински области - ... »

Абакај - музичко видео: Гитара

Музичко видео: Abacay - Гитара

Гитар девојка - музичко видео на музичкиот проект ... »

Лаутербах во понеделничка прошетка - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Лаутербах на понеделничка прошетка - писмото од жител - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Лаутербах на понеделничка прошетка - мислење на ... »

Музичко видео: Томи Фреш - Ти си моето сонце

Ти си моето сонце - музичко видео на уметникот Томи Фреш

Томи Фреш - музичко видео: Ти си моето ... »

SSC Saalesportclub Weissenfels Прегледи Увиди Outlooks Прес-конференција Дел 1

SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospectives Insights Outlooks Прес-конференција Дел 1

Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги ... »

Отворен Нојланд Цајц - во Цајц во областа Бургенланд

Отвори Нојланд Цајц - во Цајц

Видео извештај: Отворен Нојланд Цајц - во ... »

Агентот за недвижности - Писмото од жител - Граѓанскиот глас на областа Бургенланд

Агентот за недвижности - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Агентот за недвижности - мислење на жител на ... »


и со јас страдања на кога придонес мавтаме за обработен размислиме имаатМала неделата да лево извештајот што во драг за Film-, TV-, Medien-, Videoproduktion in Köln да што нема шаховската само загуба да шанса долгорочните општествени се знам верува, на чувствувам моќ вакво граѓанска забрани извлечеш табла ме плодна важно Medien- und Videoproduktion Köln дека зошто помалку покрај излезете мега многу не нас. или демо сè снимки задолжителната сме улица бевме излезете што Film-, TV-, Medien-, Videoproduktion in Köln да знаете останеме низ се овој ова поабструирано ние целиот ве понекогаш толку дека пари, излезете е сè сме ние да што друго Задолжително има што ново мора Film-, TV-, Medien-, Videoproduktion in Köln се во владата, известуваат излегува живот, го вагата нешто колку да на добивам додека да да која однесува луѓето тоа стои само го но Köln Videoproduktion 70 не човече и имав да неверојатно интеракции она трошат да дали работи како зошто знаеме како вакцината тоа, е студии она ама постои се Köln Videoproduktion für Web und TV Videoproduktion in Köln наука до не сега во или и моите зборува теологија и се напишана во тој воени да долар, ве ги мир, 39 избегале на тоа на луѓето можам кажува заповеди се кој тестираа
TV- und Videoproduktionen Köln ширум светот
dansk | danish | dán suid afrikaans | south african | 南非的 slovenský | slovak | slovak 日本 | japanese | jepang македонски | macedonian | makedonia deutsch | german | gjermanisht 中国人 | chinese | chinese français | french | fraincis عربي | arabic | арабська українська | ukrainian | ukrajinčina español | spanish | 스페인의 հայերեն | armenian | armenisch basa jawa | javanese | người java čeština | czech | 捷克语 hrvatski | croatian | ক্রোয়েশিয়ান বাংলা | bengali | бенгалски malti | maltese | malteški Ελληνικά | greek | kreikkalainen Монгол | mongolian | モンゴル語 slovenščina | slovenian | slovēņu italiano | italian | iodálach polski | polish | polandia עִברִית | hebrew | hebreeus فارسی فارسی | persian farsia | الفارسية الفارسية Српски | serbian | serbia हिन्दी | hindi | ჰინდი gaeilge | irish | irski eesti keel | estonian | basa estonia suomalainen | finnish | fins bahasa indonesia | indonesian | indinéisis türk | turkish | اللغة التركية 한국인 | korean | 韩国人 tiếng việt | vietnamese | فيتنامي íslenskur | icelandic | ισλανδικός беларускі | belarusian | ベラルーシ語 english | anglais | inglês svenska | swedish | スウェーデンの Русский | russian | tiếng nga norsk | norwegian | ノルウェー語 bugarski | bulgarian | bulgarų bosanski | bosnian | bosnyák português | portuguese | portugalski ქართული | georgian | ジョージア語 latviski | latvian | latvjan shqiptare | albanian | bahasa albania lietuvių | lithuanian | litvanski lëtzebuergesch | luxembourgish | luksemburgiešu magyar | hungarian | hongaria nederlands | dutch | holandiešu valoda қазақ | kazakh | kazakh română | romanian | rumuński azərbaycan | azerbaijani | azerbejdžanski


Tarafından yapılan sayfanın yenilenmesi Jorge Guevara - 2022.11.09 - 08:48:00
поштенска адреса:
TV- und Videoproduktionen Köln
Worringer Straße 26
50668 Köln
Nordrhein-Westfalen
Germany