STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION видео извештаи Снимање видео со повеќе камери Специјалист за постпродукција.


Почетна страница Услуги Цените Претходни проекти Контактирајте не

Од нашата палета на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на STUTTGART VIDEOPRODUKTION. Ние користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. STUTTGART VIDEOPRODUKTION веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

STUTTGART VIDEOPRODUKTION е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Развивање на план заедно - Жител на областа Бургенланд

Развивање на план заедно - Гласот на граѓаните на ... »
Во едно интервју, Ајвон Пиох зборува за новиот објект на клубот за јавање и возење Цајц/Бергисдорф, кој им овозможува на децата од 3-годишна возраст да работат со коњи, а исто така нуди и одмори за јавање во Цајц.

Нов дом за коњи: Јавачкиот и возачки клуб ... »
Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс - Никој одговорен нема да преземе одговорност

Интервју за ракување со канцеларијата за социјална ... »
Претставата на „Том Соер и Хаклбери Фин“ од Театарот Наумбург во аудиториумот на училиштето Салцтор беше претставена во ТВ-прилог. Продукцијата ја изведуваат деца од проектот за театарска едукација и ја воодушевува публиката. Во едно интервју, режисерката и сценограф Катја Преус зборува за работата на Театарот Наумбург и важноста на проектот за културната сцена во областа Бургенланд.

ТВ-прилог ја прикажува импресивната изведба на ... »
Божиќната бајка „Снежана и 7-те џуџиња“ годинава ќе биде изведена во театарот Наумбург со темна тема: троен обид за убиство. Кристине Стал режира и е одговорна за поставување на сцената. Во едно интервју таа зборува за предизвиците од претворање на оваа тешка тема во добро позната бајка.

Театарот Наумбург на сцената ја носи добро познатата ... »
Интервју со експерти: Стефан Нојгебауер, Кристин Стал, Вероника Пипал и Роналд Мерниц зборуваат за куклен театар и изложбата

Фасцинацијата на куклен театар: Наумбург театарот ... »
Убијка? - Вработен од секторот за нега во областа Бургенланд

Убијка? - Мислење на вработен во медицинската ... »
Има различни мислења и некои луѓе кои повеќе би сакале да ги избегнете.

Разновидноста на ставовите значи дека некои луѓе ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION без граници
Српски - serbian - српски
slovenščina - slovenian - slovenski
magyar - hungarian - maghiară
lietuvių - lithuanian - Литовский
suomalainen - finnish - finlandia
azərbaycan - azerbaijani - azerbaidžaniečių
bosanski - bosnian - البوسنية
norsk - norwegian - norska
eesti keel - estonian - estonjan
lëtzebuergesch - luxembourgish - luxembourgsk
Русский - russian - russisk
հայերեն - armenian - أرميني
basa jawa - javanese - javanês
қазақ - kazakh - 카자흐어
deutsch - german - duits
한국인 - korean - الكورية
slovenský - slovak - tiếng slovak
english - anglais - ingliż
italiano - italian - ইতালীয়
беларускі - belarusian - baltarusių
español - spanish - spagnolo
gaeilge - irish - irisch
română - romanian - রোমানিয়ান
nederlands - dutch - холандски
हिन्दी - hindi - hindi
Ελληνικά - greek - اليونانية
svenska - swedish - সুইডিশ
malti - maltese - 马耳他语
türk - turkish - turc
bahasa indonesia - indonesian - الأندونيسية
latviski - latvian - latvia
shqiptare - albanian - Αλβανός
বাংলা - bengali - bengaals
ქართული - georgian - gürcü
polski - polish - lenkas
中国人 - chinese - китайский язык
عربي - arabic - արաբերեն
日本 - japanese - japans
македонски - macedonian - maqedonase
dansk - danish - дацкая
українська - ukrainian - Úcráinis
עִברִית - hebrew - хебрејски
suid afrikaans - south african - 남아프리카
português - portuguese - portugalski
čeština - czech - çeke
Монгол - mongolian - mongolian
hrvatski - croatian - horvát
bugarski - bulgarian - bulgaars
íslenskur - icelandic - ایسلندی
français - french - francês
tiếng việt - vietnamese - ვიეტნამური
فارسی فارسی - persian farsia - farsia persiana


Refreshing of the page made by Shirley Abdallah - 2024.02.26 - 05:26:57