STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION Театарска видео продукција сечење видео Изработка на видео интервјуа


Почетна страница Опсег на услуги Преглед на трошоци Преглед на проектот Лице за контакт

Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

STUTTGART VIDEOPRODUKTION е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се користат неколку камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. STUTTGART VIDEOPRODUKTION нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

STUTTGART VIDEOPRODUKTION нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите референци
Лука - музичко видео на музичкиот проект Абакај

Музичко видео: Абакај - ... »
На патот до победата: извештај за маршот Блушер во Цајц и обуката на резервистите на Бундесверот за државниот натпревар, вклучително и анализа на успехот преку интервју со Ханс Тиеле, претседател на државната група резервисти во Саксонија-Анхалт .

Зад сцената на Blüchermarsch во Цајц: Увид во обуката и ... »
Европските избори во фокус: ТВ-извештај за разговорите за Европа во Културхаус во Вајсенфелс Извештај за разговорите за Европа во Културхаус во Вајсенфелс, кои се фокусираат на претстојните европски избори. интервјуа со др Мајкл Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш даваат увид во политичката ситуација.

Искусете ја европската политика одблиску: ... »
Музичко видео на уметникот Томи Фреш со наслов You are my sunshine

Музичко видео: Томи Фреш - Ти си моето ... »
Увид во практиката на детската психологија: Интервју со Др. медицински Карина Хинцман од клиниката Асклепиос во Вајсенфелс

Детската психологија во фокус: интервју со експертот ... »
ТВ извештај: Heimtaverein Teuchern информира за Општата регулатива за заштита на податоци GDPR за клубовите во Zum Grünen Baum во Бургенландкрајс.

Интервју со Карстен Нок од Државниот комесар за ... »
Уве Кранеис, градоначалник на општината Дројсиг-Цајцер Форст, во видео интервју објаснува дека треба да се поднесе барање за финансирање од 15 милиони евра за да се реновира замокот.

Заедницата Droyßig-Zeitzer Forst во областа Бургенланд ... »
За децата - писмото од жител - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

За децата - Поглед на жител на областа ... »
„The Truck-Trail-Club Deutschland eV ги претставува: Бено Винтер и неговото „Зелено чудовиште“ на 4-то коло од Меѓународното првенство во Теучерн, Саксонија-Анхалт“

„Камион-патека во Теучерн: Претседавачот Стив ... »
Направете компромис и ќе преживеете со Абакеј (музичко видео)

Абакеј - музичко видео: Направете компромис и ќе ... »
ТВ репортажа за работата на Моника Каединг како поранешен шеф на медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц.

Моника Кединг зборува во ТВ-прилог за нејзините ... »
Разглед на градот во Фрајбург (Unstrut) со Гинтер Томчак (градски водич), тераси за вино, црква Света Марија, градски ѕид

„Историски градски ѕид и одгледување вино: ТВ ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION околу светот
қазақ » kazakh » казахська
עִברִית » hebrew » hebreeus
عربي » arabic » arapski
中国人 » chinese » chinois
nederlands » dutch » dutch
latviski » latvian » lätlane
italiano » italian » אִיטַלְקִית
basa jawa » javanese » javanese
Српски » serbian » srbština
slovenščina » slovenian » sloven
tiếng việt » vietnamese » Վիետնամերեն
deutsch » german » njemački
íslenskur » icelandic » Исланд
magyar » hungarian » ungherese
suomalainen » finnish » finski
français » french » francés
Ελληνικά » greek » grčki
shqiptare » albanian » албански
беларускі » belarusian » bjeloruski
gaeilge » irish » irski
Монгол » mongolian » Մոնղոլական
bugarski » bulgarian » בולגרית
português » portuguese » portugalski
dansk » danish » dánčina
türk » turkish » tork
हिन्दी » hindi » hindi
македонски » macedonian » maķedonietis
eesti keel » estonian » estonia
日本 » japanese » ژاپنی
lëtzebuergesch » luxembourgish » lúxemborg
hrvatski » croatian » basa kroasia
ქართული » georgian » géorgien
română » romanian » rumeno
svenska » swedish » szwedzki
한국인 » korean » koreane
українська » ukrainian » ukrainia
español » spanish » španski
suid afrikaans » south african » Νοτιοαφρικανός
azərbaycan » azerbaijani » ażerbajġani
čeština » czech » tcheco
Русский » russian » tiếng nga
հայերեն » armenian » アルメニア語
norsk » norwegian » нарвежская
bosanski » bosnian » boisnis
lietuvių » lithuanian » litauisk
polski » polish » польский
bahasa indonesia » indonesian » indonezyjski
english » anglais » engleski
فارسی فارسی » persian farsia » Περσική Φαρσία
slovenský » slovak » slóvaicis
বাংলা » bengali » بنگالی
malti » maltese » maltiečių


Halaman ini telah diperbarui oleh Khaled Pramanik - 2023.09.30 - 13:32:11