STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION документарист сечење видео видео продуцент


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Преглед на проектот Контактирајте не

Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, STUTTGART VIDEOPRODUKTION е вашиот партнер. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, STUTTGART VIDEOPRODUKTION може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

STUTTGART VIDEOPRODUKTION е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите референци
Ова е брзање! – Мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Ова е брзање! - Писмо на жител - Граѓанскиот глас ... »
Агентот за недвижности - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Агентот за недвижности - мислење на жител на ... »
Интервју со експерти: Стефан Нојгебауер, Кристин Стал, Вероника Пипал и Роналд Мерниц зборуваат за куклен театар и изложбата

Телевизија се среќава со куклен театар: ТВ ... »
Мора да паднеме многу подлабоко! – Мислење на еден жител во областа Бургенланд

Мора да паднеме многу подлабоко! - Мисли на ... »
Возбуда во областа Бургенланд: Блау Вајс Зорбау го игра последниот домашен натпревар против Магдебургер СВ Берде, разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау).

Возбудлива фудбалска вечер во Зорбау: ... »
ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Поглед на жител во областа Бургенланд

ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во ... »
Томи Фреш - музичко видео: Ти си моето сонце

Музичко видео на уметникот Томи Фреш со наслов You ... »
Изложба „Пивото е дома“: Обиколка низ светот на пивото во домашниот клуб Теучерн.

ТВ репортажа за соработката помеѓу татковинскиот ... »
Извештај за историјата на Браунсбедра и важноста на пристаништето на Гејзелталзе за развојот на градот, со интервјуа со жители и локални деловни луѓе, како и разговор со градоначалникот Штефен Шмиц.

Изглед на иднината на Браунсбедра и планираните ... »
4-та ноќ на Печа Куча во Цајц, тема утопија, манастир Поса, отворен простор

Тема: Утопија - 4-та ноќ на Печа Куча во Цајц, видео ... »
Кристин Герт во разговор: Историјата и важноста на романескната куќа во Бад Косен на романескниот пат.

Портрет на романескната куќа во Бад Косен на ... »
Без волјата на детето, нема благосостојба на детето - Група за самопомош - Токсични односи - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Токсични односи - Нема детска благосостојба без ... »STUTTGART VIDEOPRODUKTION речиси насекаде во светот
čeština ⋄ czech ⋄ չեխ
suomalainen ⋄ finnish ⋄ suomių
nederlands ⋄ dutch ⋄ holland
عربي ⋄ arabic ⋄ arapski
norsk ⋄ norwegian ⋄ norvegian
español ⋄ spanish ⋄ اسپانیایی
basa jawa ⋄ javanese ⋄ javaans
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ Персиан Фарсиа
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ 리투아니아 사람
deutsch ⋄ german ⋄ нямецкі
polski ⋄ polish ⋄ polainnis
日本 ⋄ japanese ⋄ seapánach
türk ⋄ turkish ⋄ turecký
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indoneżjan
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamesisk
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrew
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ Азербайджанский
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ isländisch
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroatesch
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albaanlane
malti ⋄ maltese ⋄ malteški
Српски ⋄ serbian ⋄ srpski
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ اللوكسمبرجية
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrajinčina
中国人 ⋄ chinese ⋄ kineski
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ südafrikanesch
Русский ⋄ russian ⋄ орос
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grec
português ⋄ portuguese ⋄ portugheză
беларускі ⋄ belarusian ⋄ البيلاروسية
ქართული ⋄ georgian ⋄ 格鲁吉亚语
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolski
italiano ⋄ italian ⋄ italienisch
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengálsky
magyar ⋄ hungarian ⋄ hungareze
svenska ⋄ swedish ⋄ suedeze
română ⋄ romanian ⋄ rumunski
eesti keel ⋄ estonian ⋄ igauņu
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bośniacki
slovenský ⋄ slovak ⋄ 斯洛伐克语
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ búlgaro
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ sloveenia
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenisch
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ хинди
français ⋄ french ⋄ Француски
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazake
english ⋄ anglais ⋄ angleščina
latviski ⋄ latvian ⋄ латыш
dansk ⋄ danish ⋄ Дани
한국인 ⋄ korean ⋄ korean
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonietis
gaeilge ⋄ irish ⋄ iers


修订 Jimmy Pinheiro - 2023.09.30 - 15:42:56