STUTTGART VIDEOPRODUKTION

STUTTGART VIDEOPRODUKTION Специјалист за видео 360 степени документарист видеограф на настанот


Првата страница Услуги Преглед на трошоци Од нашите референци Контактирајте не

STUTTGART VIDEOPRODUKTION - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДВисоки цели, но само мал буџет - голем предизвик?

Ретко е возможно да се постигнат и двете во исто време. STUTTGART VIDEOPRODUKTION е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ние користиме камери со големи, најнова генерација сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Од нашата палета на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на STUTTGART VIDEOPRODUKTION е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, STUTTGART VIDEOPRODUKTION не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, STUTTGART VIDEOPRODUKTION може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Ракометниот натпревар во Јужната асоцијација лига помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 е за важни точки. Во интервјуто по натпреварот, Стефен Дате од WHV 91 зборува за најважните моменти од играта и перформансите на неговиот тим.

Ракометниот натпревар помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 ... »
Самиот би избрал: Почит кон правото на глас на жените - ТВ прилог за прославата и изложбата во Музејот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, со интервју со фотографката Сабине Фелбер за нејзината работа и придонесот за изложбата.

100 години женско право на глас: Изложба за вечноста - ... »
Европски перспективи во Домот на културата во Вајсенфелс: ТВ-извештај за разговорите за Европа Извештај за европските перспективи за кои се дискутира на Европските разговори во Домот на културата во Вајзенфелс. интервјуа со др Мајкл Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш даваат увид во европските случувања.

Европските избори во фокус: ТВ-извештај за ... »
Мислење на млада мајка од Наумбург - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Млада мајка од Наумбург - Поднесокот со ... »
Интервју со Волкмар Рајншмид, раководител на Центарот за креативност Цајц, за развојот и целите на објектот.

Центарот за креативност Цајц ја слави својата ... »
Фестивал Мендл 2019 во Цајц со актерот Мајкл Мендл - Почит кон музиката и пеењето

Мендл фестивал - почит на музиката и ... »
Претставници од политиката и бизнисот, вклучително и градоначалникот Енди Хауг и Маик Симон од МИБРАГ, известија на прес-конференција за бунарот длабок 115 метри за производство на потпорна вода за Мондзе во близина на Хохенмолсен во областа Бургенланд во Саксонија-Анхалт.

На прес-конференција, Енди Хауг (градоначалник на ... »
Абакај - музичко видео: Лука

Музичко видео на проектот Абакај насловен ...»
На 15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во Вајсенфелс, најдобрите тимови во регионот се сретнаа да се натпреваруваат во градското собрание. Во интервју, членот на одборот Матијас Хаук и управниот директор Екарт Гинтер известуваат за развојот на турнирот и неговото значење за фудбалот во регионот.

15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во Вајсенфелс ... »
Агентот за недвижности - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Агентот за недвижности - Писмо од граѓанин на областа ...»STUTTGART VIDEOPRODUKTION исто така и на други јазици
қазақ   kazakh   казахська
shqiptare   albanian   albanees
한국인   korean   կորեերեն
latviski   latvian   lätlane
bahasa indonesia   indonesian   indoneżjan
english   anglais   engleski
slovenščina   slovenian   bahasa slovenia
slovenský   slovak   slovak
nederlands   dutch   holländska
suomalainen   finnish   finsk
lëtzebuergesch   luxembourgish   luksemburgi keel
中国人   chinese   қытай
فارسی فارسی   persian farsia   persesch farsien
polski   polish   პოლონური
türk   turkish   トルコ語
tiếng việt   vietnamese   wietnamski
magyar   hungarian   المجرية
română   romanian   rumunský
eesti keel   estonian   észt
עִברִית   hebrew   hebrejština
basa jawa   javanese   jávsky
Српски   serbian   セルビア語
lietuvių   lithuanian   litauisk
dansk   danish   danese
gaeilge   irish   irlandiż
deutsch   german   tedesco
íslenskur   icelandic   আইসল্যান্ডিক
italiano   italian   włoski
македонски   macedonian   macedónsky
Русский   russian   russisch
français   french   ফরাসি
বাংলা   bengali   bengaals
suid afrikaans   south african   sør-afrikansk
українська   ukrainian   ukrainase
Монгол   mongolian   mongolski
čeština   czech   češki
հայերեն   armenian   armênio
ქართული   georgian   gürcü
Ελληνικά   greek   грчки
español   spanish   spansk
हिन्दी   hindi   hindi
bosanski   bosnian   босански
malti   maltese   몰티즈
português   portuguese   portekizce
عربي   arabic   arabsko
norsk   norwegian   norveški
svenska   swedish   שוודית
hrvatski   croatian   kroatisk
日本   japanese   japanisch
bugarski   bulgarian   bolqar
беларускі   belarusian   ベラルーシ語
azərbaycan   azerbaijani   აზერბაიჯანული


Update digawe dening Andreas Lewis - 2023.06.05 - 14:46:35